Kojų priežiūra

Nagų grybelis yra be galo nemaloni problema, kuri gali užklupti bet kuriuo sezonu, nepriklausomai ar vasara, ar žiema. Tačiau, ypač užsikrėtimų padaugėja šiltuoju sezonu, kuomet vasarą būname basomis kojomis, mėgaujamės bendro naudojimo vandens telkiniais bei paplūdimiais. Nagų grybelis yra rimta problema, į kurią negalima numoti ranka, ji ne tik atrodo neestetiškai, bet ir negydant, gali atnešti rimtų problemų.

Priemonės nuo nagų grybelio – ar jos padės?

Pirmiausia, svarbu žinoti, kad tai yra infekcinė liga, dar kitaip vadinama onichomikoze, kuri yra užkrečiama. Šią ligą sukelia grybeliai, tokie kaip dermatofitai, kurie pasitaiko dažniausiai, o rečiau šią ligą sukelia pelėsiniai ar mieliniai grybeliai. Turint šią infekciją itin svarbu greitai reaguoti ir pradėti gydymą, nes grybelis, esantis ant vieno nago, gali pradėti plisti ir ant kitų sveikų nagų bei infekciją galime perduoti kitiems. Šis nemalonumas gali būti tiek ant kojų, tiek ant rankų nagų, todėl svarbiausia, pajutus pirmuosius simptomus, pradėti gydyti, nes tam yra skirtos priemonės nuo nagų grybelio, kurios padeda kovoti su infekcija.

Nagų grybelio simptomai

Jį atpažinti iš tiesų yra paprasta ir galima pastebėti dar pirminėje jo stadijoje, nesant rimtam išplitimui. Pirmuosius požymius išduoda nago spalva - ji pradeda kisti ir tampa dažniausiai gelsva, nagas tampa silpnas, jis pradeda lūžinėti, trupėti, taip pat nago plokštelė tampa netolygi, o grubi, nevienodo paviršiaus.

Nagų grybelis – užkrečiamas?

Šia liga  galima užsikrėsti tiek patiems, tiek turint grybelį, užkrėsti kitus. Tai greitai plintanti infekcija, todėl jeigu ją turite, turite kuo skubiau pradėti gydymo procesą. Kur galima užsikrėsti, atsakyti sunku, nes jį galime „pasigauti“ visur! Nepriklausomai ar vieta yra labai higieniška ir sterili, infekcija gali slypėti bet kur. Didžiausią užsikrėtimo riziką kelia viešieji baseinai ir dušai, avalynės parduotuvės, kuriose matuojamės batus, pirtys ir SPA centrai bei sporto klubai. Žinoma, net jeigu lankotės minėtose vietose, nereiškia, kad būtinai jose užsikrėsite grybeline nagų infekcija, tiek pats užsikrėtimas, tiek pati ligos eiga bei jos gydymas labai priklauso ir nuo žmogaus organizmo. Tačiau, nors nagų grybelis ir yra užkrečiama infekcinė liga,  ja galime susirgti ir kitais būdais, tam įtakos turi šie rizikos veiksniai:

       Amžius. Net iki 40 proc. grybeliu sergančių asmenų yra vyresni nei 60 metų, todėl šio amžiaus asmenys yra didžiausioje rizikos grupėje.

       Ligos. Užsikrėtimui itin daug įtakos gali turėti ir įvairios ligos, tokios kaip: cukrinis diabetas, kojų venų ligos, kitos imuniteto ligos. Taip pat, pastarąjį gali sukelti ir patirtos nagų traumos.

       Priežiūra. Jeigu jūsų kojos yra linkusios į gausų prakaitavimą, rinkitės kokybišką avalynę, kadangi drėgnoje terpėje grybelis sparčiau plinta, todėl atkreipkite dėmesį į savo avalynę ir jos higieninę priežiūrą.

Nagų grybelio rūšys

Pastarasis kur kas dažniau atsiranda ant kojų nagų, nei ant rankų, taip yra todėl, kad mūsų pėdos nuolatos būna avalynėje, jos prakaituoja, o vasaros sezonu dažnai vaikštome basi, kas padidina riziką užsikrėsti. Todėl, pateikiame tris dažniausiai pasitaikančias grybelio rūšis.

  1. Distalinė-lateralinė ponaginė onichomikozė. Bene labiausiai paplitusi ir dažniausiai pasitaikanti nagų grybelio forma. Ši forma atpažįstama, kuomet nagas yra pažeistas, pasikeičia tik tam tikra dalis nago spalvos, kuri tampa gelsva ir iš lėto pradeda plisti į likusį nagą. Plintant, pradeda vykti nago plokštelės atsiskyrimas nuo vadinamo nago guolio.

  2. Paviršinė baltoji onichomikozė. Šią grybelinės infekcijos formą galima atpažinti iš ant nago esančių baltų dėmelių. Visa nago spalva ir jo plokštelė nėra pakitusi, tik atsiranda dėmelės, tik pamačius pirminius dėmelių požymius, būtinai reikia pradėti nagą gydyti ar kreiptis į gydytoją, jog užkirsti kelią plitimui ir neigiamam progesavimui.

  3. Totalinė distrofinė onichomikozė. Stipriausi forma, kuri pažeidžia ne tik tam tikrą nago dalį, bet visą nago plokštelę. Svarbu žinoti, kad turint bet kokią nagų gryeblio formą iš minėtų aukščiau, negydant ji gali progresuoti į totalinę distrofinę onichomikozę, todėl greitas reagavimas ir gydymas yra būtinas. Ši forma atpažįstama iš labai sustorėjusios visos nago plokštelės, nelygaus ir šiurkštaus paviršiaus, po nagu gali matytis dėmelės, pakitusi spalva. 

Pagalbinės priemonės nuo nagų grybelio

Kaip gydyti nagų grybelį būdų tikrai yra, svarbu, kad atsiradus net ir pirmiesiems požymiams, atkeiptume į juos dėmesį, nes kaip jau žinome, infekcija gali plisti, užkrėsti kitus nagus ir progresuoti į skirtingas formas. Todėl, pajutus ir pastebėjus pirmuosius simptomus, stenkitės laikytis griežtos higienos, vengti viešų vietų, tokių kaip baseinai, pirtys ar kt., ir pradėti gydymą specialiai šiai ligai skirtais preparatais arba pasirodyti gydytojui, jeigu esama situacija kelia neramumą. Tačiau, pastarojo galima ir išvengti, naudojant profilaktikai skirtas priemones. Nagų grybelio lakas OLIPROX yra skirtas tiek grybelinės infekcijos gydymui, tiek prevencijai. Efektyviausia nagų grybelio priemonė OLIPROX yra nagų lakas-gelis, kuris yra vandens pagrindu, veikiantis kaip pagalbinė priemonė, padedanti užkirsti kelią grybelinei infekcijai bei padeda gydant jau turimą onichomikozę. OLIPROX gelis veikia labai paprastai, jis suformuoja visiškai nematomą plėvelę ant nago plokštelės, kuri apsaugo nuo mikroorganizmų, pažeidžiančių nagus. Didžiausias išskirtinumas, jog prieš tepant gelį, nago nereikia dildyti ir galima tepti net ant nagų, nulakuotų paprastu laku, o turint gelinį manikiūrą ir norint naudoti OLIPROX priemonę kaip prevenciją – tepti aplink nagus arba lašinti po nagu. Šis gelis išsiskiria, jog visiškai iš karto susigeria, yra nematomas ant nagų, todėl gali naudoti tiek moterys, tiek vyrai, nes niekas nesupras, kad yra kas nors užtepta ant nago paviršiaus ar aplink jį. OLIPROX nagų laką sudaro unikalūs aktyvūs ingredientai: klimbazolas, piroktono olaminas ir rozmarinų ekstraktas. Klimbazolas ir piroktono olaminas pasižymi unikaliu poveikiu mikroorganizmams, kurie pažeidžia sveikus nagus. Rozmarinų ekstraktas apsaugo nuo daugelio bakterijų, kurios yra mūsų aplinkoje.

Q/A dažniausiai užduodami klausimai apie nagų grybelį

  1. Ar nagų grybelis yra užkrečiamas?

Taip, nagų grybeliu galima užsikrėsti tiek pačiam, tiek užkrėsti kitus, jeigu turite aktyvų grybelį.

  1. Kaip prižiūrėti kojas, jei turiu nagų grybelį?

Tinkama higiena yra be galo svarbi nagų grybelio gydymo dalis. Svarbu užtikrinti, kad nagai visuomet yra švarūs ir sausi, todėl dažnai plaukite kojas ir valykite nagus su vandeniu, užtikrinkite, kad skubiai ir kruopščiai nusausinate, tačiau prausimui, rinkitės priemones, kuriose nėra alkoholio, kvapiųjų medžiagų ir kt. Būtinai užtikrinkite, kad jūsų nagų priežiūros priemonėmis ar vonios rankšluosčiu nesinaudoja kiti asmenys, prižiūrėkite savo avalynę, užtikrinant, kad joje nėra drėgnos terpės, dezinfekuokite.

  1. Ar turint nagų grybelį, galima lakuoti nagus?

Ne ir labai rekomenduotina to išvengti tol, kol grybelis nebus pilnai išgydytas. Stenkitės nesužeisti nago, todėl rinkitės patogią, nei kiek nespaudžiančią avalynę, nesidarykite jokio pedikiūro, nelakuokite nagų, nes pedikiūrai žeidžia nago plokštelę.

  1. Ar nagų grybelį gali iššaukti gelinis nagų lakavimas?

Jeigu jūsų nagas ir oda aplink jį yra visiškai sveika, tikrai galite darytis šią grožio procedūrą, tačiau svarbu žinoti, kad tam tikru metu, tai gali pažeisti nagą ir rizika išlieka, jog gelinis lakavimas, pažeis nagą, ko pasekoje atsiras nagų gryeblio infekcija. Iš 10 pacientų, kurie kreipiasi turėdami nagų problemų, 4 dažniausiai būna būtent po ilgai daromo gelinio lakavimosi.