Nagams

Greičiausiai, nėra nei vieno žmogaus, kuris nekreiptų dėmesio turint silpnus ir lūžinėjančius nagus – juk kiekvienas nori gražių ir svarbiausia, sveikų nagų. Mūsų odos, plaukų bei nagų būklei itin didelę įtaką turi pirmiausia mūsų gyvenimo būdas. Jeigu mityba nėra sveika ir subalansuota, mažai miegate, skubate ir patiriate nuolatinį stresą, nepakankamai judate ir turite žalingų įpročių (tokių kaip rūkymas, per didelis kofeino suvartojimas, alkoholis), einant laikui atsiranda jaučiami ir išoriškai pastebimi neigiami padariniai. Todėl, jeigu vargina nusilpę nagai, kurie lūžinėja, sluoksniuojasi ar sunkiai auga, padėsime išsiaiškinti to priežastis bei atrasti tinkamus sprendimo būdus.

Vitaminai nagams – kurie svarbiausi

Nagų nusilpimo priežasčių tikrai gali būti ne viena, kurios prasideda nuo gyvenimo būdo iki tam tikrų organizme esančių medžiagų trūkumo ar ligų. Dažniausiai, nagų nusilpimą išduoda atsiradę simptomai, tiesiogiai susiję su tam tikrų vitaminų ar mineralų trūkumu organizme. Vitaminų ir mineralų trūkumas dažnai pasireiškia ant plaukų, kurie pradeda slinkti, praranda žvilgesį, trupa bei ant nagų, kurie pradeda lūžinėti ir silpti bei sluoksniuotis. Jeigu pajautėte šiuos pirmuosius signalus, visuomet rekomenduojame apsilankyti pas savo gydytoją ir atlikti bendrinius kraujo tyrimus, kad sužinoti ar yra tam tikrų medžiagų trūkumas. Yra keli vitaminai nagams, turintys didžiausią įtaką. Vitaminų ir mineralų galima rasti ir maisto produktuose, todėl, rekomenduojame juos įtraukti į savo mitybos racioną, o esant dideliam trūkumui, papildomai vartoti maisto papildus. Nagų nusilpimas gali atsirasti, jeigu organizme trūksta:

       Vitamino E. Tai yra vienas iš antioksidantų, kuris padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų neigiamo poveikio. Antioksidantai yra labai svarbūs mūsų grožiui ir nagų bei odos sveikatai. Vitamino E galima rasti riešutuose ir sėklose, avokaduose bei jo aliejuje, alyvuogių aliejuje, žaliose lapinėse daržovėse.

       Cinko. Jis itin svarbu plaukams, odai ir nagams, jeigu manote, kad jums trūksta šio mikroelemento, įtraukite į savo mitybą maisto produktus, kuriuose yra gausus jo kiekis: raudona mėsa, žuvis (ypač lašiša, tunas), riešutai (graikiniai, migdolų), pieno produktai.

       Biotino. Tai yra B grupės vitaminas, kuris labai stipriai prisideda prie plaukų ir nagų tinkamos būklės. Biotino gausu kiaušinio tryniuose, lašišoje, pieno produktuose, brokoliuose, avokade.

       Seleno. Svarbus mineralas, kuris padeda palaikyti normalią nagų būklę, seleno yra žuvyje (ypač skumbrėje, tune), raudonoje mėsoje, bananuose, avokaduose, špinatuose.

       Geležies. Nors geležis labai svarbi mūsų kraujui ir prisideda prie itin daug svarbių organizmo procesų, jos trūkumas pirmiausia pasireiškia ant plaukų, kurie gali pradėti slinkti ir nusilpusių nagų. Geležies gausu šiuose maisto produktuose: raudonoje mėsoje (ypač jautienoje), ankštinėse daržovėse, lazdyno riešutuose, granatuose.

Nepamirškite, kad esant stipriems jaučiamiems simptomams ir sveikatos sutrikimams, tik maisto produktai nepadės, todėl turite pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

Numeris vienas pagalba – vitaminai nagams

Pirmiausia, labai svarbu savo nagais tinkamai pasirūpinti ir išoriškai, todėl pateikiame kelis rekomendacinius patarimus, kurie gali padėti palaikyti sveiką nagų išvaizdą.

  1. Visada su nagais elkitės švelniai, jų stipriai nedildžiuokite, nekrapštykite ir nedarykite kitų grubių veiksmų, kurie gali pažeisti nago plokštelę.

  2. Jeigu patys namuose darotės higieninį manikiūrą ar pedikiūrą, nepamirškite tinkamai prižiūrėti nagų priežiūros priemonių ir jas valyti bei dezinfekuoti, o susidėvėjus, pakeisti naujomis.

  3. Itin svarbu kaip paruošiate savo nagus prieš atliekamą manikiūrą namuose ar pas meistrą. Jeigu norite susitvarkyti nagų odeles, nagus patrumpinti bei persilakuoti ar naujai nulakuoti, svarbu, kad nagų odelės būtų suminkštintos, tam padės rankų vonelės. Į dubenėlį įpilkite šilto vandens, galite vandenį praturtinti eteriniais aliejais, nuvalykite nagų priemones, jeigu tokių yra ir įmerkite rankas. Jas vonelėje palaikykite iki 10 minučių ir nusausinus, darykitės higieninį ar įprastą manikiūrą bei pedikiūrą. Taip pat, jeigu vyksite pas nagų meistrą ir jis prieš manikiūrą neatlieka šios procedūros, ją patys pasidarykite namuose, kad užtrintumėte sveiką nagų būklę ir atsparumą nago pažeidimams.

  4. Jei namuose patys lakuojatės nagus, atkreipkite dėmesį ar jūsų naudojamos priemonės yra kokybiškos.

  5. Užtikrinkite, kad jūsų nagų odelės būtų sveikos, todėl jas drėkinkite ir visada itin atsargiai apkarpykite.

  6. Darantis ilgalaikį gelinį lakavimą, atsakingai pasirinkite nagų meistrą, o turint atliktą ilgalaikį manikiūrą, jokiu būdu patys jo nebandykite nusiimti namuose ir nekrapštykite.

  7. Nepamirškite drėkinti rankų odos, todėl visada su savimi turėkite kokybišką, geros sudėties drėkinamąjį rankų kremą, jis padeda kartu sudrėkinti ir nagus bei odeles.

  8. Naudokite specialiai nagų odelėms skirtą aliejų, ši priemonė padės užtikrinti sveiką nagų būklę ir padės nagui greičiau augti.

Jeigu net ir tinkamai prižiūrint nagus, jie silpnėja – lūžinėja, trupa, sluoksniuojasi yra itin ploni ir nesilaiko lakas, įtraukite į savo rutiną maisto papildus nagams. Tačiau, jeigu pastebite, kad nagai pradėjo darytis minkšti, labai stipriai sluoksniuojasi, yra pakitusi nago spalva, kuri yra gelsva, o pats nago paviršius grubus ir nelygus, kreipkitės į dermatologą, jog įsitikinti ar neturite nagų grybelio infekcijos. Ši infekcija yra užkrečiama, kuria galima užsikrėsti įvairiose viešuose vietose (baseinuose, spa centruose, parduotuvėse ir kt), taip pat dažnai atsiranda po ilgalaikio gelinio lakavimo arba nagų traumų ir pažeidimų.

Vitaminai nagams stiprinti yra viena iš veiksmingiausių priemonių, kuri gali padėti džiaugtis sveikais nagais. Jų sudėtyje yra surinktos pačios svarbiausios medžiagos, padedančios palaikyti tinkamą nagų būklę, todėl rekomenduotina rinktis maisto papildų kompleksus, norint gauti stipriausią efektą. Vitaminai nagams yra tinkamiausi tie, kurių sudėtyje yra – selenas, cinkas, biotinas ir vitaminas E, todėl pateikiame rekomendacijas, kokie maisto papildai yra tinkamiausi bei dažniausiai pasirenkami mūsų klientų, kurie teigia, kad tai geriausi vitaminai nagams:

TRX2 maisto papildai. Oksfordo mokslininkų išrastoje unikalioje TRX2® formulėje į vieną sprendimą pritaikytos inovatyvios mokslinės žinios, padedančios palaikyti normalią plaukų, odos ir gleivinių būklę. Nors TRX2 maisto papildai pirmiausia yra orientuoti į plaukus, tačiau, kartu jie padeda palaikyti normalią nagų, plaukų bei gleivinių būklę. Šių papildų sudėtyje yra niacins, cinkas, selenas, biotinas, kurie svarbūs nagams. Ypač rekomenduojame rinktis TRX2 maisto papildus, jeigu kartu norite stipraus efekto ir savo plaukams.

Maisto papildas selenas „Selenium 200 µg“. Tai Viridian prekinio ženklo maisto papildas, kuris padeda palaikyti normalią plaukų ir nagų būklę, padeda palaikyti normalią imuninės sistemos ir skydliaukės veiklą, padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Vieno buteliuko užtenka netgi 3 mėnesiams.

Maisto papildas biotinas „Biotin 2500 µg“. Šis maisto papildas padeda palaikyti normalią odos, plaukų, gleivinių būklę, normalią maistinių makromedžiagų apykaitą, normalią nervų sistemos veiklą, normalią energijos apykaitą. Didelis privalumas, jog biotino kapsulės yra itin mažos, todėl tiks tiems, kurie negali ar nemėgsta ryti kapsulių, o vieno buteliuko užtenka 3 mėnesiams.

Svarbu atkreipti dėmesį į visų vartojamų vitaminų sudėti, nes geriausi vitaminai nagams yra tie, kurie yra švarios sudėties, kurioje nėra sintetinių medžiagų, dažiklių, rišiklių, skonio stipriklių.