Odai

Vitaminai odai – būtini jos grožiui

Tikrai kiekvieno žmogaus siekis yra graži, sveika ir tolygi veido oda, kurios nekamuoja spuogeliai ar kitos nemalonios problemos. Dažnai, turint odos problemų, ar norint joms užkirsti kelią, susirūpiname odos priežiūros rutina ir į ją įtraukiame naujus veido serumus, kokybiškus kremus ir dažniau pasilepiname veido kaukėmis ar odos šveitimu. Tačiau, sveika oda neprasideda tik nuo išorinės odos priežiūros rutinos, jos sveiką būklę užtikrina ir kiti net labai svarbūs faktoriai. Todėl, jeigu norite turėti skaisčią, jaunatviškai atrodančią odą, kuri spindi, yra minkšta bei nekamuoja problemos, skaitykite toliau.

Tai padės jūsų odai – svarbūs patarimai

Jeigu nei karto nepraleidžiate savo odos priežiūros ritualų, tačiau, jos išvaizda nesate patenkinti ir kamuoja įvairios problemos, su kuriomis net einant laikui neina susitvarkyti bei jų pašalinti, pasidalinsime patarimais, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Penki svarbūs veiksmai, kurie gali padėti užtikrinti tinkamą odos būklę:

       Mityba. Kaip ir visi kosmetologai bei dermatologai sako, jog tai ką dedame į save, ką valgome – atsispindi ant mūsų odos. Jeigu jūsų mityba yra nešvari, joje gausu cukraus, riebalų, žalingų užkandžių ir kt, oda tikrai nebus geriausios būklės, nes tokia mityba ypatingai skatina bėrimų ir net aknės atsiradimą. Stenkitės gyventi kuo sveikesnį gyvenimo būdą ir plėskite mitybos racioną, įtraukite kuo daugiau daržovių ir vaisių, venkite perdirbto greitojo maisto, sumažinkite cukraus suvartojimą. Pakoreguota mityba suteiks itin greitai pastebimą pokytį jūsų odai.

       Poilsis. Jei kas naktį nemiegate rekomenduotinų 8 valandų, nuolatos esate pavargę ir gyvenate greitu tempu, net ir kokybiškiausi veido kremai ar dažni apsilankymai kosmetologo kabinete, nepadės jūsų odai atrodyti spindinčiai. Visi žinome, jog po mažai miegotos nakties oda būna paburkusi, paakiai patamsėję ir oda pilka ir neturinti spindesio, todėl investuokite laiką į savo miego kokybę ir poilsį. Stenkitės miegoti po 7-8 valandas, užtikrinkite, kad miego kokybė būtų gera (kokybiškas čiužinys bei pagalvė, patogi patalynė, vėsi patalpa ir kt).

       Stresas. Tai vienas iš didžiausių faktorių, kuris kenkia mūsų odai, nuolatinis jaučiamas stresas bei įtampa itin atsispindi ant kiekvieno odos ir bendros išvaizdos. Stresas gali sukelti plaukų nusilpimą ir jų slinkimą, o odai sukelia aktyvius bėrimus, odos sujautrėjimą. Venkite streso, o jeigu jo išvengti neįmanoma, ieškokite priemonių, kaip su juo tvarkytis – pasikonsultuokite su psichologu, ieškokite veiklų, kurios padėtų atsipalaiduoti ir sumažinti jaučiamo streso kiekį.

       Priemonės. Labai svarbu atsirinkti būtent jūsų odos tipui tinkamas odos priežiūros priemones, tik jums tinkamos priemonės padės pasiekti norimų rezultatų. Rekomenduotina su veido priežiūros priemonėmis itin daug neeksperimentuoti ir atsirinkti kelias efektyvias priemones, tam būtinai pasitarkite su kosmetologu ar aptarnaujančiu konsultantu. Atkreipkite dėmesį į priemonių sudėtis ir rinkitės tik kokybiškas, švarios sudėties priemones.

       Maisto papildai odai. Odos grožiui maisto papildų vartojimas yra labai rekomenduojamas. Kaip renkatės maisto papildus savo imuninei sistemai ar bendrai tinkamai organizmo būklei palaikyti, taip reikėtų rinktis papildus ir grožiui. Būtent maisto papildai odai padeda palengvinti įvairias problemas ir jas spręsti ir padėti odos drėkinimo palaikymui, elastingumui. Maisto papildų odai sudėtyje būna gausu kokybiškų ingredientų, kurie orientuoti į odos sveikatą, todėl jų vartojimas yra labai efektyvus.

Vitaminai odai – kurie svarbiausi?

Pirmiausia, apžvelkime, kokie vitaminai bei mineralai yra svarbiausi veido odai. Kiekviena medžiaga atlieka skirtingą funkciją, todėl rekomenduotina rinktis maisto papildų kompleksus, kuriuos sudaro ne viena sudedamoji veiklioji medžiaga, o skirtingos veikliosios medžiagos, tokiu būdu užtikrinsite, jog gaunate tai, kas labiausiai reikalinga odai. Pirmiausia – antioksidantai, jie yra vienos iš svarbiausių medžiagų, kurios padeda mūsų odai. Mūsų organizme be pertraukų vyksta įvairios bei skirtingos reakcijos, organizmą bei odą veikia neigiami saulės spinduliai, aplinkos tarša, blogi mitybos įpročiai, alkoholis, rūkymas, stresas ir kt., todėl antioksidantai padeda pašalinti sukeltus odai neigiamus poveikius ir pašalina vadinamą laisvųjų radikalų poveikį. Svarbiausi antioksidantai yra tokie vitaminai kaip: A, E ir C, todėl reikėtų į savo mitybą įtraukti daugiau maisto produktų su šiais vitaminais, rinktis odos priežiūros priemones, kuriose jų yra bei vartoti vitaminus odai, kurių sudėtyje yra minėti vitaminai. Apžvelkime kuo šie vitaminai odai yra tokie svarbūs:

       Vitaminas A. Jis dar žinomas kaip retinolis, kuris turi didelę įtaką odos būklei. Vitaminas A prisideda prie drėgmės išlaikymo, tinkamo kolageno kiekio palaikymo bei padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų.

Taip pat, vitamino A yra gausu šiuose maisto produktuose: morkose, mėlynėse, špinatuose, oboliuose, kepenėlėse, salieruose.

       Vitaminas E. Jis taip pat yra galingas antioksidantas, kuris padeda apsaugoti odą nuo įvairių neigiamų reakcijų, vykstančių organizme. Vitaminas E apsaugo nuo oksidacinio streso, padeda drėkinti ir minkštinti odą.

Vitamino E yra šiuose maisto produktuose: labai daug yra avokaduose, įvairiose sėklose bei riešutuose, ypač lazdynų ir migdolų riešutuose, taip pat augaliniuose aliejuose.

       Vitaminas C. Jis prisideda prie apsaugojimo nuo laisvųjų radikalų, odos skaistinimo ir kolageno kiekio palaikymo. Vitaminas C labai rekomenduojamas tiems, kas susiduria su odos pigmentacija ar papilkėjusia odai, kuriai reikalingas skaistinimas, skaistumo ir švytėjimo suteikimas.

Vitamino C gausu citrusiniuose vaisiuose, braškėse, paprikose, mėlynėse, brokoliuose.

Nepamirškime mineralų

Vien tik vitaminų odai nepakanka, lygiavertiškai yra svarbūs ir mineralai, kurie svarbūs visam organizmui ir įvairių jo procesų palaikymui, bet kalbant apie odą, ypač dėmesio skirkite – cinkui, selenui ir variui.

       Cinkas. Jis yra svarbus mineralas, kuris padeda palaikyti normalią odos būklę. Jeigu norite gauti papildomą kiekį cinko, įtraukite į savo mitybą daugiau šių maisto produktų: raudonos mėsos, žuvies, graikinių riešutų.

       Selenas. Taip pat labai svarbus mikroelementas, kuris  padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Nors jis svarbus imuninei sistemai, skydliaukei ir plaukams, odai taip pat yra itin svarbus. Seleno gausu šiame maiste: jūros gėrybėse, mėsoje ir ypač kalakutienoje, grūduose.

       Varis. Nors varis svarbus visam organizmui, jis taip pat padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Varis atrandamas dideliame kiekyje maisto produktų, jo daugiausiai yra: kepenėlėse, avokaduose, riešutuose, raudonoje mėsoje.

Maisto papildai odai – kokius rinktis?

Kalbant apie konkrečius maisto papildus odai, reikėtų rinktis tuos, kuriuose yra minėti vitaminai bei mineralai, tokiu būdu gausite reikiamą kiekį visų svarbiausių medžiagų. Geriausi vitaminai odai yra tie, kurie yra švarios sudėties be nereikalingų priedų, užpildų, dažiklių ir rišiklių. Visada atkreipkite dėmesį į maisto papildų sudėtis ir rinkitės tik švarius papildus odai.

Klientų mylimiausi maisto papildai odai yra GLOFIX prekinio ženklo „Skin Boost“. Atidžiai atrinkti itin aukštos kokybės ingredientai komplekse, padedantys palaikyti normalią odos, plaukų būklę, apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Didelis privalumas, jog šie vitaminai su kolagenu, todėl padeda palaikyti normalų kolageno susidarymą, kuris itin svarbus veido odai, ypač nuo 25-erių metų. Sudėtyje yra itin tinkamai parinktos dozės cinko, vario, seleno, vitamino A, E ir C, taip pat yra net du unikalūs ir patentuoti ingredientai. Jeigu norite užtikrinti odos tinkamą drėgmės lygį ir palaikyti jos tinkamą būklę, įtraukite į savo rutiną vitaminus su kolagenu. Vitaminai su kolagenu padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai odos, kaulų, kremzlės, dantų ir dantenų, kraujagyslių funkcijai, susidarymą ir padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

Kokie požymiai išduoda, jog jums reikalingi vitaminai odai?

       Odos sausumas ir dehidratacija

       Atsiradę bėrimai, kurie gali pereiti į aknę

       Odos papilkėjimas ir prarastas skaistumas bei natūralus, sveikas švytėjimas

       Jautrumas bei dažnai pasitaikantis alerginis jautrumas

Jeigu jaučiate bent vieną iš minėtų simptomų, būtinai apsilankykite pas kosmetologą, kad jis profesionaliai įvertintų jūsų odos būklę ir pasiūlytų sprendimo būdus. Taip pat, įsitikinkite, kad nepakeitėte odos priežiūros priemonių, kurios galėjo sukelti odos būklės pablogėjimą ir pasidarykite bendrinius kraujo tyrimus, kad sužinotumėte vitaminų ir mineralų rodiklius, jog įsitikintumėte ar nėra jų trūkumo. Jeigu turite tam tikrų medžiagų trūkumą, pradėkite vartoti maisto papildus.

 

Q/A dažniausiai užduodami klausimai apie vitaminus odai

  1. Ar vienu metu galima naudoti kelis skirtingus vitaminus organizmui ir vitaminus odai?

Rekomenduotume pasikonsultuoti su savo gydytoju, kadangi, ne visi maisto papildai gali kartu derėti. Jeigu keliuose maisto papilduose yra nemažos dozės tos pačios bent vienos medžiagos, galite sulaukti nepageidaujamų šalutinio poveikio, kurį sukelia per didelis gaunamų medžiagų kiekis. Todėl, visada įsitikinkite ar maisto papildai dera kartu ir ar nėra per daug vieni su kitais panašūs savo sudėtimi.

  1. Nuo kiek metų reikėtų pradėti vartoti maisto papildus odai?

Jeigu neturite didelių odos nusiskundimų ir problemų, rekomenduotina įtraukti maisto papildus odai ar vitaminus su kolagenu nuo 25-erių arba 30-ties metų. Jeigu susiduriate su odos problemomis ir esate jaunesnio amžiaus, pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.

  1. Jeigu pykina nuo cinko, kuris svarbus odai, ką daryti?

Taip tikrai gali nutikti, nemažas kiekis žmonių turi jautrumą cinkui, todėl, jeigu po papildų, kuriuose yra didesnė dozė cinko, jus pykina, atkreipkite į tai dėmesį:

       Maisto papildus gerkite tik po itin sočių pusryčių, jeigu jūsų pusryčiai yra labai lengvi, tuomet papildus vartokite tik dieną po pietų ar vakare po sočios vakarienės.

       Užgerkite didele stikline vandens ir dienos metu nepamirškite išgerti pakankamą kiekį vandens.

       Galite mažinti dozes, kol jūsų organizmas pripras prie cinko – gerti papildus kas antrą dieną arba jeigu rekomenduotina tam tikro papildo dozė per dieną yra dvi kapsulės, vartoti vieną. Taip daryti mažiausiai dvi savaites ir po to bandyti gerti papildus kas dieną ar reikiamą dozę.

  1. Vitaminai odai, kurie geriau – vienos sudedamosios dalies ar kompleksai?

Rekomenduojame rinktis kompleksinius maisto papildus odai, kuriuose yra tinkamai parinktas skirtingų medžiagų kiekis. Kompleksus sudaro svarbiausios medžiagos odai, todėl gausite visko, ko labiausiai reikia jos tinkamos būklės palaikymui bei gerinimui.

  1. Papildai odai paaugliams – ar gali jie vartoti?

Kalbant apie vaikus bei paauglius, būtinai rekomenduojame pasikonsultuoti su jūsų šeimos gydytoju. Tikrai kai kuriuos maisto papildus gali saugiai vartoti ir paaugliai, kurie susiduria su aktyviais veido bėrimais, akne ar kitomis odos problemomis, tačiau, nepatariame paaugliams pirkti maisto papildų, skirtų odai savarankiškai, o tai daryti tik po profesionalo konsultacijos.