Magnis ir kalcis

Kalcis, magnis – vitaminų nauda

Visais metų laikais, vitaminai kiekvienam žmogui yra itin svarbi bei reikalinga kiekvienos dienos gyvenimo dalis. Norintiems džiaugtis energija, gera nuotaika ir puikia sveikata, svarbu propaguoti sveiką gyvenimo būdą, stengtis aktyviai judėti, būti gryname ore, tinkamai miegoti ir nepamiršti kas dieną vartoti maisto papildų. Kokius vitaminus įtraukti į savo rutiną, padės geriausiai atsakyti gydytojas, atlikęs reikiamus kraujo tyrimus, todėl, norintiems įtraukti vitaminus, būtinai pasikonsultuokite. Itin svarbios medžiagos, kurios reikalingos tiek suaugusiems, tiek vaikams yra kalcis ir magnis, kurie mūsų organizmui turi daugybę teigiamų savybių. 

Kalcis – kas jis ir kuo naudingas?

Kalcis yra vienas iš pačių svarbiausių mineralų žmonių organizmui, kurio trūkumas, gali atnešti nemažai sveikatos problemų. Kalcis pirmiausia yra atsakingas už kaulų ir dantų sveikatą, todėl būtina užtikrinti, kad jo netrūktų vaikams, kurie sparčiai auga. Savo organizmą kalciu papildyti nėra itin sudėtinga, nes jis randamas nemažame kiekyje maisto produktų, kuriuos daugelis žmonių vartoja kiekvieną dieną. Daugiausia slypi kalcis maiste, tokiame kaip – piene, jogurte, sūryje, varškėje, taip pat galima rasti ir lašišoje, riešutuose, špinatuose, brokoliuose. Sveikam suaugusiam žmogui, per dieną reikėtų gauti iki 1000 mg kalcio, todėl jeigu jo pakankamai negaunate iš maisto, praturtinti organizmą reikia maisto papildais. Svarbu žinoti, kad kalcio trūkumas yra itin žalingas, sukeliantis daugybę nemalonių problemų. 

Kalcis nauda tik viena?

Daugelis nuo pat mažumės žino, kad kalcis yra labai svarbus dantims, tačiau, nors jis tikrai labai jiems yra svarbus, šio nauda nėra tik viena. Pastarasis atlieka daugybę skirtingų funkcijų, tačiau pačios svarbiausios yra:

Kaulams ir dantims. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti, jog turėtume sveikus kaulus bei dantis, todėl jis yra toks svarbus vaikams ir suaugusiems. Jis padeda palaikyti normalią kaulų, dantų, būklę bei kartu padeda palaikyti normalią energijos apykaitą, virškinimo fermentų veikimą.

Raumenų veiklos palaikymui. Jis užtikrina normalią raumenų veiklą, įskaitant ir širdies raumenį. 

Širdies ir kraujagyslių veiklai. Kalcis padeda palaikyti normalią širdies veiklą ir prisideda prie kraujospūdžio reguliavimo, užtikrina normalų kraujo krešėjimo procesą.

Jeigu manote, kad turite kalcio trūkumą organizme arba norite pasitikrinti rodiklius, pasikonsultuokite su savo gydytoju ir atlikite kraujo tyrimus. Jeigu jaučiate tam tikrus požymius, tokius kaip – dažnai jaučiamas nuovargis, nervinės sistemos nusilpimas (irzlumas, nuotaikų kaita ar kt.), nusilpę nagai, dantys, tikėtina, kad turite kalcio trūkumą ir vertėtų apsilankyti pas savo gydytoją. 

Sekantis ypatingai svarbus mikroelementas, kuris reikalingas visiškai kiekvienu metų laiku ir ypatingai, vasaros metu yra magnis. 

Magnio nauda

Pirmiausia, jis yra neatsiejamas nuo kalcio, todėl, jeigu turite kalcio trūkumą, kartu rekomenduojama vartoti ir magnio vitaminus, nes jis padeda pagerinti kalcio įsisavinimą. Pastarąjį galite gauti iš maisto produktų, kurio yra gausūs kiekiai tokiame maiste kaip – špinatuose, žirniuose, pupelėse, tam tikruose riešutuose ir sėklose, kokybiškame juodame šokolade, lašišoje, skumbrėje. Rekomenduojama kiekvienos dienos magnio dozė, sveikam suaugusiam žmogui yra apie 300-350mg, todėl, jeigu šio kiekio kas dieną negaunate iš maisto, turite įtraukti maisto papildus, jog užtikrintumėte reikiamo kiekio palaikymą. Šis labai svarbus pirmiausia mūsų nervinei sistemai, tačiau, jis turi ir daugiau svarbių funkcijų, pagrindinės:

Nervų sistemai. Padeda reguliuoti nervų impulsų perdavimą ir tokiu būdu padeda išlaikyti normalią nervų sistemos veiklą, mažinti nuovargį ir pavargimo jausmą, palaikyti normalią psichologinę būklę.

Kaulams ir dantims. Prie dantų ir kaulų būklės tikrai prisideda ir magnis, nors už tai labiausiai yra atsakingas kalcis, tačiau, magnis taip pat padeda palaikyti kaulų bei dantų stiprumą. 

Raumenų veiklai. Nesvarbu sportuojate ar ne, magnis kiekvieno žmogaus raumenims yra itin reikalingas, kurio trūkumą galime pajausti prasidedančiu raumenų traukimu, geriau žinomu kaip „mėšlungis“. Taip pat jis padeda užtikrinti normalią raumenų veiklą ir dėl šios priežasties jis yra svarbus asmenims, kurie sportuoja ar aktyviai leidžia laiką bei dirba fizinį darbą.

Magnio trūkumą organizmas išduoda tokiais simptomais kaip – raumenų, dažniausiai kojų, traukimu, akių vokų trūkčiojimu, taip pat gali jaustis nuolatinis nuovargis, silpnumas, pakitusi nuotaika. Pajutus pirmuosius simptomus, reikėtų pasidaryti kraujo tyrimus, jog sužinoti kokių medžiagų yra trūkumas ir jeigu trūksta, pradėti būtinai vartoti vitaminus bei įtraukti į kiekvienos dienos mitybą maisto produktų, kuriuose yra gausu magnio. 

Magnio rūšys ir kokį rinktis

Jeigu žinote, kad jums reikalingas magnis, reikėtų atsakingai pasirinkti tinkamiausius vitaminus. Renkantis tikrai yra paprasta sutrikti, kadangi skirtingų rūšių yra ypatingai daug. Labai populiarūs yra kompleksai, sudaryti iš kelių medžiagų, tokie kaip kalcis, magnis, cinkas, nes jie tinkami vartoti kartu ir vienas kitą papildo. Tokie kompleksai sudaryti iš kalcio, magnio ir cinko vienu metu padeda palaikyti normalią kaulų, dantų ir raumenų būklę bei tinkamą nervinės sistemos veiklą. Jeigu turite šių medžiagų trūkumą arba norite organizmą papildyti šiomis medžiagomis, rekomenduojame iš karto rinktis vieną kompleksą, kuriame yra kalcis, magnis, cinkas, turintys itin tinkamai paskirstytas dozes. Ypatingai, jeigu turite labai didelį kalcio trūkumą, geresniam jo pasisavinimui, kartu rekomenduojama vartoti ir magnį su cinku, todėl bendras kompleksas yra geriausias sprendimas. Labai svarbus yra tinkamas visų mineralų balansas, todėl jeigu jeigu organizme bus magnio trūkumas, iš organizmo kartu pašalinimas ir kalcis. Kartu vartojant magnį, cinką ir kalcį, jie gali turėti sinerginį poveikį, kuris reiškia, kad jų veikimas gali būti stipresnis nei vartojant juos atskirai. Pavyzdžiui, magnis gali padėti cinkui efektyviau įsisavinti organizme, o kalcis ir cinkas gali veikti kartu stiprindami kaulų sveikatą. Taip pat, labai populiarūs ir gydytojų rekomenduojami papildai yra magnis b6.

Magnis B6 yra magnio ir vitamino B6 derinys, kuris efektyviai padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį. Kartu, magnis padeda palaikyti normalią energijos apykaitą, normalią psichologinę, raumenų funkciją, normalią kaulų, dantų būklę. Jis dažnai yra derinamas su vitaminu B6, nes jis padeda jam geriau įsisavinti, todėl jeigu turite didelį magnio trūkumą arba norite, kad jis geriau bei greičiau įsisavintų, atkreipkite dėmesį į tokius papildus, kurie savo sudėtyje turi ir B6. B6 vitaminas, kaip ir visa B grupė, yra itin svarbi kiekvieno žmogaus organizmui ir turi daugybę skirtingų naudingų savybių. B6, kitaip vadinamas piridoksinu, yra tirpus vandenyje. Kaip ir magnio, šio vitamino organizmas pats negamina, todėl pagrindiniai jo šaltiniai yra maisto produktai ir maisto papildai. Tiek magnis, tiek vitaminas B6 padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį, bet kartu vitaminas B6 padeda reguliuoti hormonų aktyvumą, padeda palaikyti normalią energijos apykaitą, normalią imuninės sistemos veiklą, normalią baltymų ir glikogeno apykaitą. 

Cinko nauda organizmui

Nors jau žinome, kad cinkas ne tik svarbus dėl kalcio ir magnio balansavimo, bet papildomai jis padeda palaikyti normalią nagų, odos, plaukų būklę. Pirmiausia, cinkas yra mikroelementas, kurio taip pat pats organizmas negamina, todėl jo reikia gauti iš maisto produktų arba maisto papildų. Cinko atliekamos funkcijos labai svarbios bei plačios, bet didžiausią įtaką daro:

Plaukams, nagams ir odai. Jis padeda palaikyti normalią kaulų, plaukų, nagų ir odos būklę. Padeda palaikyti normalią vitamino A apykaitą.

Imuninei sistemai. Itin daug įtakos cinkas turi ir imuninei sistemai, kurios padeda palaikyti normalią veiklą bei padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

Medžiagų apykaitai. Cinkas dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose, jis padeda organizmui tinkamai naudoti maisto medžiagas energijos gamybai ir medžiagų apykaitai.

Cinko gausu jūros gėrybėse (austrėse, ikruose, krevetėse), špinatuose, morkose, pieno produktuose, jautienoje bei kiaulienoje. Esant cinko trūkumui, galite pradėti jausti šiuos simptomus – plaukų slinkimas, lūžinėjantys ir trapūs nagai, taip pat gali pasireikšti apetito pakitimas, nusilpęs imunitetas. Svarbu pabrėžti, kad kai kurie žmonės sunkiau toleruoja cinką ir turi jam jautrumą, kuris pasireiškia lengvu pykinimu, todėl jeigu vartojant maisto papildus su cinku arba gryną cinką, stenkitės jį vartoti mažomis dozėmis, jog pripratintumėte savo organizmą.

Q/A dažniausiai užduodami klausimai apie kalcį, magnį ir cinką

Kiekvieną dieną sulaukiame itin daug iš klientų klausimų kokius maisto papildus rinktis, kurie yra tinkami vartoti tarpusavyje, todėl atsakome į dažniausiai pasitaikančius klausimus.

1. Trūksta organizme cinko, bet jį vartojant pykina ar tai normalu?

Tikrai taip, daugelis žmonių turi jautrumą cinkui ir jo papildams, todėl gali jaustis lengvas pykinimas. Jeigu pajutote šį jautrumą ir išgėrus cinko maisto papildus ar tuose, kurių sudėtyje yra didelė cinko dozė, rekomenduojame laikytis šių kelių patarimų:

Papildus vartoti tik sočiai pavalgius, jokiu būdu negerkite ant tuščio skrandžio arba po itin lengvų pusryčių, jeigu nevalgote sočių pusryčių, šiuos papildus išgerkite po pietų.

Užgerkite didele stikline vandens

Jeigu vis tiek jaučiate lengvą pykinimą, mažinkite dozes, kol jūsų organizmas pripras prie cinko, jeigu per dieną nurodyta vartoti 2 kapsules, vartokite tik vieną, o jeigu dienos rekomenduojama dienos dozė yra viena kapsulė, vartokite kas antrą dieną.

2. Jeigu atlikus tyrimus yra kalcio ir magnio trūkumas, pradėti papildus vartoti kartu ar atskirai?

Esant trūkumui, galite rinktis kompleksinius papildus, kurių sudėtyje ir kalcis ir magnis, tokiu būdu jie turės geresnį poveikį, nes pastiprins įsisavinimą. 

3. Kiek laiko reikėtų vartoti kalcio, magnio ar cinko maisto papildus?

Kaip ir daugelį maisto papildų, reikėtų vartoti kelis mėnesius, rekomenduojamas kursas yra 3 mėnesiai. Po 3 mėnesių reikėtų pasidaryti pakartotinus kraujo tyrimus, kad žinotumėte kaip pakito rodikliai.

4. Jeigu kas dieną valgysiu tik maisto produktus, kurie turi daug magnio ar užteks?

Tai labai individualu, priklauso nuo jūsų organizmo, kaip jis pasisavina medžiagas, be to, norint gauti tikrai pakankamą kiekį magnio, kalcio ar cinko, reikia suvalgyti nemažą kiekį skirtingų produktų. Todėl, yra kur kas patogiau bei paprasčiau rinktis vartoti maisto papildus, kuriuos vartojant pasieksite geresnių bei greitesnių rezultatų.

5. Kokius rinktis magnio maisto papildus?

Viridian maisto papildai yra išskirtiniai tuo, jog kapsulių sudėtyje nėra jokių papildomų priedų, tik 100% aktyvios veikliosios medžiagos. Tai reiškia, kad Viridian maisto papildų kapsulės yra be jokių skonio ar kvapo stipriklių, dažų, klijų ir kitų nereikalingų priedų. Atkreipkite dėmesį į visų maisto papildų sudėtį, jog užtikrintumėte, kad vartojate kokybiškus ir tik švarios sudėties vitaminus.