Kondicionieriai

Kiekvieno žmogaus didelis noras - turėti sveikus, žvilgančius ir visuomet gerai atrodančius plaukus. Kiekvienas apsilankymas pas plaukų stilistą visuomet suteikia džiugesio, o išėjus iš grožio salono ne tik negalime atsidžiaugti nepriekaištingai sutvarkytais plaukais, bet ir įgauname daugiau pasitikėjimo pačiu savimi. Iš tiesų, nors išvaizda ir nėra pats svarbiausias dalykas, bet gerai vidinei savijautai tai tikrai turi įtakos. Jeigu norite kas dieną džiaugtis gražiais plaukais, kurie atrodo taip, lyg ką tik išėjus iš grožio salono, pasidalinsime naudingais patarimais, kurie jūsų plaukams tikrai padės.

Kondicionieriai plaukams – būtinas produktas

Kondicionierius plaukams yra bene svarbiausia plaukų priežiūros priemonė, kuri atlieka daugybę svarbių funkcijų, padedančių mūsų plaukams. Pirmiausia, tai priemonė, kuri naudojama po plaukų šampūno. Jis naudojamas tam, kad plaukai būtų maksimaliai sudrėkinti bei suminkštinti. Kondicionierių yra itin daug skirtingų rūšių, todėl jį reikėtų rinktis pagal plauko tipą ir norimą galutinį efektą. Rekomenduojame renkantis priemones atkreipti dėmesį būtent į savo turimą plaukų tipą, nes tik teisingai pasirinkta priemonė suteiks norimą rezultatą. Jeigu nežinote koks yra jūsų plaukų tipas, pasidaliname dažniausiai pasitaikančiais:

  • Garbanoti plaukai – tokie plaukai natūraliai, be jokių papildomų priemonių garbanojasi. Dažniausiai garbanoti plaukai yra linkę pūstis, turi daug tūrio, tačiau garbanų intensyvumas gali būti labai skirtingas. Pas vienus garbanos gali būti labai intensyvios, pas kitus gali būti laisvesnės. Ypatingai reaguoja į drėgmę ir nuo jos dar labiau garbanojasi.
  • Tiesūs plaukai – tai plaukai, kurie yra visiškai tiesūs, be garbanų ir bangų. Tokie plaukai dažniau būna labiau prigludę prie šaknų, yra plonesni bei linkę greičiau riebaluotis. 
  • Banguoti plaukai – vienas iš pačių dažniausių tipų, kurį turi didžioji dalis lietuvių. Tai plaukai, kurie nėra nei tiesūs, nei garbanoti, jie apibūdinami kaip banguoti, tai reiškia, kad nėra matomų stipriai susisukusių garbanų, tačiau yra lengvos bangelės. Tokie plaukai linkę pūstis nuo drėgmės, gali greitai išsausėti, o norint suformuoti (sugarbanoti ar ištiesinti) reikia skirti daugiau dėmesio. 

Taip pat, plaukai gali būti skirtingų būklių, tokių kaip: išsausėję, pažeisti, riebūs, praradę spindesį ir kt. Tad, plaukai turi savo tipą bei gali turėti skirtingą būklę arba net kelias vienu metu, kuri reiškia, kad šiuo metu plaukams kažko trūksta arba priešingai, yra kažko per daug, kas irgi gana dažnai pasitaiko kai naudojame per didelį kiekį skirtingų priemonių. Žinant savo plaukų tipą ir būklę, pasirinkite jiems skirtas priemones, ant kurių visada yra nurodyta, kokiems plaukams rekomenduotina naudoti. Priemonių pasirinkimas kartais gali būti sudėtingas dėl labai gausaus asortimento, todėl ant kiekvienos plaukų priežiūros priemonės yra rašoma, kokią funkciją atlieka, pavyzdžiui, plaukų kondicionierius – ar jis rekomenduojamas sausiems plaukams ar tiems, kurie pučiasi ir kondicionierius suteiks glotnumo ar kt. Todėl visada analizuokite savo plaukus ir pasirenkamus produktus. 

Nesvarbu, kokie jūsų plaukai, pati svarbiausia priemonė yra kondicionierius plaukams, kurio praleisti niekada neturėtumėte. Galite rečiau pasilepinti plaukų kaukėmis ar pamiršti pasitepti aliejuku, tačiau, kondicionierius turi būti naudojamas kiekvieno plaukų plovimo metu. Nors kondicionieriai plaukams būna skirtingi, visi jie turi kelias vienodas pagrindines funkcijas:

  1. Drėkina plaukus. Kiekvienam plaukų tipui drėkinimas yra būtinas, net jeigu plaukai yra riebūs ir greitai riebaluojasi. Nepriklausomai nuo to, koks yra jūsų plaukų tipas ir jų būklė, turite užtikrinti, kad plaukai visada yra tinkamai sudrėkinti, nes nedrėkinamas plaukas lengvai tampa pažeidžiamu, gali pradėti skilinėti, trupėti, o jeigu plaukai riebūs, dar daugiau riebaluotis.
  2. Švelnina plaukus. Visi žinote tą jausmą, kai po plovimo su šampūnu, plaukai atrodo sausi ir tarytum stringa tarp pirštų, o užtepus kondicionierių, plaukai tampa šilkiniai. Taip yra todėl, kad šampūnas atlieka pagrindinę giliai valančią funkciją, dėl ko iš plaukų yra pašalinami visi nešvarumai ir priemonės, tačiau, kartu pašalinama ir drėgmė. Tuo tarpu, kondicionierius padeda atstatyti plauko drėgmės balansą, juos atpalaiduoja, dėl ko plaukai tampa iš karto sudrėkinti, minkšti ir švelnūs. Po kondicionieriaus plaukus yra netgi kur kas lengviau iššukuoti ir jie mažiau veliasi.
  3. Apsaugo plaukus. Kondicionierius nėra kaip apsauginė priemonė nuo įvairių išorinių faktorių, tačiau, jis prisideda prie plaukų apsaugojimo nuo išorinio aplinkos neigiamo poveikio. Jeigu plaukus papildomai formuosite, naudojant karštį, būtina naudoti tam skirtą apsaugą nuo karščio. Bet jeigu plaukų neformuojate, kondicionierius užtikrins, kad jūsų plaukai yra apsaugoti nuo drėgmės praradimo ir sausumo, aplinkos neigiamos įtakos.

Nenuplaunamas kondicionierius – kas tai?

Labai populiarėja priemonė, kuri ne tik yra itin veiksminga, bet ir labai tinka skubantiems ar tiems, kurie nemėgsta ilgai laukti, kol priemonė suveiks. Kaip žinote, išplovus plaukus šampūnu, užteptą kondicionierių ant drėgnų plaukų reikėtų palaikyti kelias minutes, tačiau, tikrai ne visada tam turime laiko ir netgi noro. Tikrai kartais būna kiekvienam, kad skubėdami išsiplauname plaukus, užtepame kondicionierių ir jį kuo skubiau nuplauname. Nors ir gerai, kad skubėdami atradote bent minutėlę užsidėti kondicionierių, tačiau, tikėtina, kad jis nespėjo pilnai suveikti ir pasirūpinti jūsų plaukais. Tam išeitis yra nenuplaunamas kondicionierius. Kaip ir sako pavadinimas, tai kondicionierius, kurio nereikia nuplauti, kaip patogu! Tokių priemonių naudojimas yra be galo patogus, nes reikia tik išsiplauti plaukus šampūnu, juos nusausinti rankšluosčiu ir kol plaukai drėgni, prieš šukavimą, juos išpurkšti nenuplaunamu kondicionieriumi bei iššukuoti ir nereikia nuplauti. 

Klientų pats mylimiausias nenuplaunamas kondicionierius yra iš pH Laboratories prekinio ženklo „Argan & Keratin“. Trigubo poveikio nenuplaunamas purškiamas kondicionierius. Jis drėkina, apsaugo nuo karščio ir UV spindulių. Labai tinka išsausėjusiems plaukams, kurie reikalauja gilaus drėkinimo, taip pat tokiems, kuriems trūksta žvilgesio, purumo bei minkštumo. Visa tai suteikia šis kondicionierius, kurį dar ir ypač paprasta naudoti, nes nereikia nuplauti, todėl labai patogu skubant ar neturint daug laiko. Maloniai purškiasi, itin prabangiai kvepia ir suteikia giliai drėkinantį, atgaivinantį  ir plaukus puoselėjantį poveikį.

Kondicionierius skirtingiems plaukų tipams

Dažnai sulaukiame klausimų su prašymu padėti pasirinkti plaukų priežiūros priemones pagal konkretų plaukų tipą. Per daug metų sužinojome klientų poreikius, o patys išsitestavome šimtus produktų, todėl pasidaliname tinkamiausiais kondicionieriais plaukams, pagal prieš tai minėtus tris dažniausius plaukų tipus.

  • Kondicionierius garbanotiems plaukams bei banguotiems. Galite rinktis arba įprastą kondicionierių arba purškiamą, tai priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių. Rekomenduojame rinktis kondicionierių, kuris giliai drėkina plaukus, nes intensyviai sudrėkinti garbanoti plaukai, padės jūsų garbanoms atrodyti dar gražiau – jos bus lankstesnės, labiau susigarbanos, atrodys sveikos. Naudojant „Deep Moisture" kondicionierių, plaukai tampa itin blizgūs, minkšti, elastingi, jie mažiau veliasi, šiaušiasi ir skilinėja, plaukus lengviau formuoti. 
  • Kondicionierius tiesiems plaukams. Jeigu norite, kad jūsų tiesūs plaukai būtų žvilgantys, lengvai krenantys ir nesiveltų, rinkitės botulino efektą suteikiantį kondicionierių „Pure Repair Detangler“. Botulino efektą sukuriantis plaukų drėkiklis-kondicionierius praturtintas hialurono rūgštimi, Saccharomyces fermentų ekstraktu bei augaliniais aliejais, tinkamas visų tipų plaukams ir ypač rekomenduojamas tiems, kurie yra išsausėję ir norisi suteikti daugiau žvilgesio bei glotnumo.

Patarimai sveikiems plaukams

Deja, bet tik šampūno ir kondicionieriaus neužtenka, jog plaukai būtų sveiki bei spindintys. Norint džiaugtis nepriekaištingai atrodančiais plaukais, reikia įdėti kur kas daugiau pastangų ir priemonių. Štai, keletas patarimų, kuriais dalinasi ir plaukų stilistai:

  • Neplaukite plaukų su karštu vandeniu! Visada yra labai smagu pasimėgauti karštu dušu, kuris taip atpalaiduoja, tačiau karštas vanduo netgi labai kenkia mūsų plaukams. Plaukų plovimui rinkitės tik šiltą vandenį, bet jokiu būdu ne karštą.
  • Nesausinkite plaukų jų trinant rankšluosčiu. Ypač tai darome tuomet, kai skubame, bet svarbu žinoti, kad po plaukų plovimo plaukai yra silpnesni ir gali būti lengvai pažeidžiami, todėl visi grubūs veiksmai ir stiprus trinimas rankšluosčiu gali paskatinti šiaušimąsi, galiukų lūžinėjimą.
  • Džiovinkite plaukus! Daugelis mano, kad plaukų džiovinimas kenkia plaukams, tačiau nedžiovinimas kenkia kur kas labiau. Svarbu, kad džiovinant su plaukų džiovintuvu, pasirinktumėte šiltą, o ne karštą srovę ir vidutinio intensyvumo pūtimą bei naudokite apsaugą nuo karščio. Jeigu plaukus džiovinate natūraliai, einant laikui, jie gali labai nusilpti, nes šlapių plaukų lieka atviras plauko žvynelis, o džiovinimas jį uždaro. Jei žvynelis atviras, plaukai pradeda pūstis, praranda blizgesį ir švelnumą, todėl nebijokite džiovinimo, tik tai darykite tinkamai.
  • Nešukuokite labai šlapių plaukų, juos nusausinkite, švelniai drėgmę nuspaudžiant su rankšluosčiu, leiskite kiek pradžiūti, naudokite sekančias priemones tokias kaip nenuplaunamas kondicionierius, apsauga nuo karščio ar kt, ir tik tuomet švelniai iššukuokite.
  • Nenaudokite daug priemonių vienu metu. Kartais atrodo, kad jeigu naudosime daug priemonių, gausime kuo geresnį efektą, tačiau priemonių tikrai gali būti ir per daug. Jeigu naudojate daug priemonių, plaukas lieka apsunkintas, nuo svorio jis gali lūžti, greičiau pradėti riebaluotis.

Q/A dažniausiai užduodami klausimai

1. Ar galima kondicionierių ant plaukų laikyti ilgiau, nei rašoma instrukcijoje?

Visada yra rekomenduotina laikytis gamintojo nurodymo ir laikyti plaukų kondicionierių ar kitą plaukų priežiūros priemonę tiek laiko, kiek yra nurodyta naudojimo instrukcijoje. Jeigu plaukų kondicionierių laikysite ant savo plaukų kur kas ilgiau, plaukai gali būti per daug prisotinti priemone, dėl ko juos išdžiovinus jie bus kieti, tarytum sukibę į sruogeles, gali jaustis nešvarumo jausmas, taip pat pradės greičiau riebaluotis.

2. Ar kondicionierius ir plaukų kaukė yra tas pats?

Tikrai ne, tai gan skirtingos priemonės. Plaukų kondicionierius naudojamas kiekvieno plaukų plovimo metu ir laikomas nuo 1-5 minučių, jis padeda, kad plaukai nesiveltų, būtų švelnūs ir sudrėkinti. Tuo tarpu plaukų kaukė yra ne kasdienė priemonė, kaukę reikėtų naudoti 1 kartą per savaitę, pasirenkant pagal turimą problemą. Jeigu plaukai yra ypač išsausėję, rinkitės giliai drėkinančią kaukę, jeigu plaukai turi tam tikrų problemų – lūžinėja, trupa, rinkitės plaukus stiprinančią kaukę. 

3. Kondicionierių tepti prieš ar po plaukų kaukės?

Visada skaitykite gamintojo pateiktas naudojimo instrukcijas, tačiau, dauguma kondicionierių yra naudojami kaip paskutinė plaukų priežiūros priemonė, po plaukų kaukės. Išplovus plaukus šampūnu, užtepkite pasirinktą plaukų kaukę, palaikykite ją tiek, kiek yra nurodyta, nuplaukite ir užtepkite kondicionierių.

4. Ar galima plaukų kondicionierių tepti ant plaukų šaknų?

Ir taip ir ne, priklausomai, kokį kondicionierių naudojate. Kai kurie kondicionieriai nėra rekomenduotini naudoti ant šaknų, nes jas gali labai stipriai apsunkinti ir suriebaluoti, tačiau, yra kondicionierių, kurie tinkami ir yra rekomenduotini naudoti ant plaukų šaknų, todėl skaitykite produkto aprašymą.