Šveitikliai

Kūno šveitiklis – privaloma kiekvienam

Jeigu susiduriate su sausėjančia kūno oda, kuri pleiskanoja, ją niežti, o galbūt susiduriate ir su bėrimais ar įaugusiais plaukeliais, tuomet turite pradėti atidžiau rūpintis savo kūno oda. Mūsų oda itin atspindi tai, kas vyksta mūsų viduje, todėl gyvenimo būdas, mityba greitai pasimato tiek ant veido, tiek ant kūno odos. Todėl, jeigu susiduriate su bent viena iš minėtų problemų, pateiksime jų sprendimo būdus, kurie tikrai veikia.

Daugeliui gali atrodyti, jog kūno šveitiklis yra visiškai nereikalinga priemonė, kuri tik užims vietą mūsų vonios spintelėje. Tačiau, kūno šveitimas ir odos drėkinimas yra du veiksniai, kurie užtikrina sveikai atrodančią odą bei padeda išvengti įvairių odos problemų. Kad būtų aiškiau suprasti šios priemonės naudą, išsiaiškinkime kelis dalykus – kas tai per priemonė, kokie būna šveitikliai ir kaip juos naudoti.

Kūno šveitiklis yra odos priežiūros produktas, atliekantis pagrindinę funkciją – šveičia odos paviršių, pašalindamas negyvas odos ląsteles. Šiais laikais rinkoje yra labai daug skirtingų šveitiklių, kurie skiriasi:

  • Konsistencija 
  • Šveitimo intensyvumu
  • Aromatais
  • Naudojimu
  • Sudėtimi

Konsistencija. Populiariausios yra dvi šveitiklių konsistencijų rūšys – skystos, pieniškos konsistencijos ir kietos, primenančios kaip daugelis vadina „drėgną smėlį“. Skystesnė konsistencija dažnai siūlo ir švelnesnį kūno šveitimą, taip pat tokios konsistencijos dažnai būna ir rūgštiniai šveitikliai, kurie savyje neturi jokių šveičiamųjų grūdelių. Tuo tarpu, kietos konsistencijos šveitikliai suteikia stipresnį šveitimo efektą, tačiau, kartu ir grubesnį.

Šveitimo intensyvumas. Yra šveitiklių, kurie yra labai švelnūs ir lengvai šveičia odą ir yra, kurie yra grubesni bei suteikia intensyvų šveitimą. Reikėtų rinktis tą, priklausomai kokio šveitimo norite, svarbu žinoti, kad jeigu turite jautrią ar probleminę odą, nerekomenduotina rinktis ypatingai grubaus ir aštrias granules turinčio pilingo.

Aromatai. Tai labai aktualu jautrios odos savininkams, kadangi nemažai rinkoje esančių kūno šveitiklių turi gausų kiekį kvapiklių. Jeigu turite alergijas ar ypatingai jautrią odą, venkite tiek aštrių šveitiklių, tiek tų, kurie sudėtyje turi kvapiklius. Tačiau, jeigu nesusidūriate su jautria oda, galite rinktis kvapius šveitiklius, kurių yra itin gausus pasirinkimas nuo prabangių iki saldžių aromatų.

Naudojimas. Kaip ir su kiekviena priemone, taip ir su pilingu, reikia skaityti produkto naudojimo instrukcijas, kadangi kiekviena priemonė, gali būti naudojama labai skirtingai. Yra šveitiklių, kurie rekomenduotini naudoti duše ar vonioje ant drėgnos odos, taip pat yra tokių, kurie priešingai, rekomenduojami naudoti tik ant visiškai sausos odos. 

Sudėtimi. Kūno šveitikliai gali būti net labai skirtingų sudėčių, kai kurie yra praturtinti rūgštimis, kiti gausiai pripildyti aliejais, kiti sudėtyje turi įvairių vaisių ekstraktų. Labai svarbu į sudėtį atkreipti dėmesį tiems, kas turi jautrią/alergišką odą bei susiduria su įvairiomis odos problemomis. Tokioms odos ypatingai reikia atkreipti dėmesį į veikliųjų medžiagų sąrašą, jog užtikrintumėte, kad šveitiklyje nėra ingredientų, kurie gali sukelti nepageidaujamas neigiamas reakcijas ar sudirginti odą.

Kokie būna kūno šveitikliai?

Kūno šveitiklis, dar kitaip vadinamas, kūno pilingas, būna kelių skirtingų formų, dažniausiai naudojami tiek profesionalų, tiek pasirenkami naudojimui namuose trys, tokie kaip: mechaniniai, fermentiniai ir cheminiai.

  1. Mechaninis yra priemonė, kurios sudėtyje yra aštrių grūdelių, suteikiančių itin intensyvų ir grubų odos šveitimą. Grūdeliai gali būti tam tikrų vaisių kauliukai (itin populiarūs yra vynuogių, abrikosų ir nektarinų kauliukai), druskos, smėlis ir kt. Tokius šveitiklius rekomenduojama apeiti sausos ir jautrios odos savininkams.
  2. Fermentinis šveitiklis, tai yra toks šveitiklis, kuris neturi jokių aštrių granulių, todėl visiškai nedirgina odos ir yra labai švelnus. Toks šveitiklis labai rekomenduojamas jautriai, alergiškai odai. Fermentiniuose šveitikliuose dažniausiai yra tokio vaisiaus enzimai kaip papajos, todėl nors pats šveitimo procesas yra labai švelnus, bet efektas kiekvieną nustebins, kadangi oda lieka itin švelni.
  3. Cheminis tai šveitiklis, kurio sudėtyje yra rūgščių. Dažniausiai rūgštiniai šveitikliai būna su šiomis rūgštimis: pieno, vaisių ir salicilo. Prieš renkantis cheminį šveitiklį su rūgštimis, visada rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistu, jog pasirinkti tinkamą bei svarbu žinoti, kad jeigu turite jautrią, sudirgusią ar pažeistą odą, tokių šveitiklių, kuriuose yra rūgščių, reikėtų vengti. 

Kūno šveitiklis turi ir daugiau naudų?

Šveitiklis tikrai tik nešveičia odos, jis atlieka ir daugiau teigiamų funkcijų, todėl yra toks vertinamas ir rekomenduojamas naudoti kiekvieną savaitę. Žinoma, viena iš pagrindinių naudų yra odos eksfoliacija (šveitimas), kurio metu pašalinamos visos negyvos odos ląstelės, šerpetojimai. Taip pat šveitiklis gali padėti su limfos tekėjimu. Šveitiklio granulės ir sukamieji, masažuojamieji judesiai padeda stimuliuoti limfą bei kartu padeda gerinti kraujotaką. Itin didelis privalumas, jog po šveitimo, oda kur kas lengviau pasisavina visas kitas odos priežiūros priemones, todėl po šveitimo visada rekomenduojamas intensyvus odos sudrėkinimas. Aplikavus kremą, losjoną ar kūno aliejų, po šveitimo veikliosios medžiagos pasieks gilesnius odos sluoksnius, todėl oda bus labiau sudrėkinta ir ypatingai minkšta.

Naminis kūno šveitiklis

Ypatingai anksčiau, kol dar nebuvo rinkoje tokio gausaus odos priežiūros priemonių pasirinkimo, buvo populiarūs namų gamybos kūno šveitikliai. Ir dabar nemaža dalis renkasi tokias priemones, tačiau, jeigu norite pasigaminti savo naminį pilingą, labai svarbu žinoti ką rinktis ir kada naudoti, kad nepasidaryti žalos. Populiariausi pasirinkimai naminiam pilingui yra – kavos tirščiai, cukrus sumaišytas su medumi, jūros druska sumaišyta su kokosų aliejumi. Bet jeigu turite jautrią, alergišką ar probleminę odą, tokią kaip kūno aknė, aktyvūs bėrimai, psoriazė, dermatitas ar kt., jokiu būdu nesigaminkite šveitiklių namuose, kad nesukeltumėte neigiamų odos reakcijų. Turint odos problemas, galima naudoti tik tai, ką paskyrė dermatologas ar vaistininkas bei rinktis švelnias, negrubias priemones, kurios neturi sudėtyje rūgščių, kvapiklių, o šveitikliai neturi aštrių granulių.

Kūno šveitiklis – kaip tinkamai naudoti?

Nors kiekviena priemonė turi savo naudojimo instrukcijas, reikėtų žinoti kelis svarbius dalykus, kurie padės pasiekti geriausių rezultatų.

  • Prieš šveičiant kūną, nuprauskite odą su kūno prausikliu, jog pašalintumėte visus nešvarumus, kūno priežiūros priemonių likučius (SPF kremą, kūno kremą ar kt).
  • Sudėkinkite odą vandeniu.
  • Šveiskite odą kai oda yra drėgna, tokiu būdu šveitimas bus švelnesnis ir nežeis odos paviršiaus.
  • Šveiskite odą sukamaisiais judesiais, tai suteiks ir odos masažą, kuris gerina odos elastingumą bei stimuliuoja kraujotaką.
  • Nuplovus šveitiklį, nusausinkite odą ir kuo intensyviau sudrėkinkite.
  • Nušveitus odą, rekomenduojama nedepiliuoti, neskusti odos, nes po šveitimo oda yra jautresnė, todėl tokios procedūros kaip depiliacija, gali paskatinti odos sudirgimą ir jautrumą.  
  • Po šveitimo 24 valandas venkite saulės, soliariumo ar lazerinių procedūrų.

Priemonių rekomendacijos

Ieškantiems kokybiško kūno šveitiklio ir nenorintiems jo gamintis patiems namų sąlygomis, pateikiame produktų rekomendacijas, pagal skirtingus žmonių poreikius.

Kūno šveitiklis be aliejų. Kai kurie žmonės nemėgsta šveitiklių, kurie savo sudėtyje turi aliejų ar sviesto, nes jie suteikia drėkinantį bei stipriai maitinantį efektą. Rekomenduojame rinktis Blancreme kūno šveitiklį „Peach“ su persikais. Šis šveitiklis yra su abrikosų ir persikų sėklomis bei cukrumi, todėl garantuotas efektyvus šveitimas. 

Kūno šveitiklis su kava. Itin daugelio pamiltas pilingas yra su kava, kurį daugelis mėgsta gamintis ir namų sąlygomis. Populiariausias yra iš JOIK prekinio ženklo „Intense Exfoliation Coffee & Sugar Scrub”, kuris suteikia intensyvų ir grubesnį šveitimą. Šis kūno šveitiklis yra su ekologišku cukrumi ir ekologiška kava, veiksmingai šveičia odą, padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir skatina natūralų odos atsinaujinimą, suteikia odai švelnumo bei aksominio minkštumo. Taip pat, sudėtis praturtinta ekologišku kakavos sviestas, taukmedžio sviestu ir alyvuogių aliejumi. 

Kūno šveitiklis su cukrumi. Citrusinių vaisių ir bergamočių jūros druskos šveitiklis „Citrus & Bergamot Sea Salt Scrub” iš JOIK patiks tiems, kurie nori gaivaus aromato. Citrusinių vaisių ir bergamočių kūno šveitiklis su mineralų turtinga jūros druska veiksmingai šveičia odą, skatina natūralų odos atsinaujinimą ir suteikia jai švelnumo bei aksominio švelnumo. Šveitiklis intensyviai drėkina, minkština ir puoselėja odą. 

Kūno šveitiklis su smėliu. Three Warriors „Tasmanian Sand Scrub” tai unikalus Tasmanijos smėlio šveitiklis - du viename šviečiamoji kūno priemonė, kuri ne tik padeda prižiūrėti odą ir pašalinti negyvas odos ląsteles jas nušveičiant, bet tuo pačiu drėkina ir maitina odą taip padedant ją išlaikyti lygią, glotnią ir minkštą. Šis šveitiklis yra 100 % ekologiškas, pagamintas naudojant vietinės kilmės smėlį iš nesugadintų Tasmanijos paplūdimių, alavijų ir kokosų aliejų.

Kūno šveitiklis su druska. „Pink Grapefruit Sea Salt Scrub” iš JOIK, yra praturtintas rožiniais greipfrutais, mineralų turtinga jūros druska. Yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško šveitiklio su druskomis, nes jis intensyviai šveičia odą, bet be sausinimo.

Sausas kūno šveitimas 

Norint elastingos odos, sausas odos šveitimas dar ir kaip padės! Šis kūno šveitimo metodas atliekamas ant visiškai sausos odos ir nenaudojamas kūno šveitiklis, o naudojamas šveitimui specialus šveičiamasis kūno šepetys. Šepečio pagalba yra gerinama kraujotaka bei padeda limfos tekėjimui, svarbu tik pasirinkti kokybišką kūno šepetį ir naudoti teisingus judesius – šveisti trumpais judesiais į viršų. Sausas šveitimas ne tik prisideda prie kraujotakos gerinimo, bet ir labai efektyviai pašalina negyvas odos lasteles, suteikia odai aksominio švelnumo. Būtinai po šveitimo odą palepinkite kūno aliejumi arba giliai maitinančiu kremu. Renkantis kūno šepetį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į jo šerelių kietumą, ir kasdieniam šveitimui rinktis vidutiniškai minkštą šepetį. The Organic Pharmacy kūno šepetys yra su nuimama ilga rankena tam, kad būtų galima pasiekti sunkiausiai prieinamus odos plotus, pavyzdžiui, nugarą. Jo šereliai yra gana švelnūs, tačiau itin efektyvūs.

Q/A dažniausiai užduodami klausimai

1. Ar galima kūną šveisti kas dieną?

To tikrai nerekomenduojame, veido ir kūno odą reikėtų šveisti 1-2 kartus per savaitę, bet ne dažniau. Kas dieną šveičiama oda gali stipriai sujautrėti, netgi galima ją pažeisti, ji pradės sausėti.

2. Kokį rinktis šveitiklį, turint jautrią odą?

Jeigu jūsų oda yra jautri, kamuoja psoriazė, dermatitas, žvynelinė ar kt., būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Jeigu gydytojas nurodė, kokius galima naudoti šveitiklius, svarbu užtikrinti, kad jie būtų švarios sudėties, nebūtų kupini kvapiklių ir neturėtų aštrių granulių. 

3. Ar galima šveisti sausą odą su šveitikliu?

Visada reikėtų laikytis gamintojo nurodymų, kurie yra pateikti prie kiekvieno produkto. Dažniausiai, šveitikliai yra naudojami ant drėgnos odos, jog oda nebūtų pažeidžiama ir būtų švelniai nušveičiama.